Co warto wiedzieć o roletach rzymskich?

Rolety rzymskie zdobyły sobie w Polsce ogromną popularność, nie można przy tym nie zgodzić się, że popularność ta dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem. Mamy w ich przypadku do czynienia z wyjątkowym połączeniem dekoracyjnych zasłon, które jednak charakteryzują się funkcjonalnością przypisywaną przede wszystkim prostym roletom. Choć jednak nie możemy zakwestionować ich zalet, nadal zdarza się nam stronić od tego rodzaju rozwiązań.

Znacznie częściej sięgamy po ozdoby tradycyjne, choć przecież to, że są sprawdzone nie zmienia faktu, że nie należą one do przesadnie oryginalnych. Okazuje się przy tym, że nie jest to działanie uzasadnione. Oczywiście, gdy mówimy o roletach rzymskich musimy zgodzić się z tym, że jest to dekoracja dość niekonwencjonalna, nie zmienia to jednak faktu, że jest bardzo efektowna i sprawdza się w każdym oknie. Ich duży wybór ma zresztą jeszcze jedną zaletę, sprawia bowiem, że rolety wpisują się znakomicie w klimat każdej przestrzeni i nie ma tu znaczenia ani to, w jakim stylu jest utrzymane pomieszczenie, ani to, jakie jest jego przeznaczenie. Za zainteresowaniem roletami rzymskimi przemawia między innymi to, że są one wykonane z szerokiej gamy materiałów. Ma to ogromne znaczenie, przyczynia się bowiem do tego, że każdy może znaleźć dokładnie takie rozwiązanie, jakie jest mu najbardziej potrzebne. Ma to duże znaczenie, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, które nie tylko bardzo dobrze wpisują się w estetykę wnętrz, ale także są uznawane za wyjątkowo funkcjonalny element. Sam wybór rolet może zresztą zaimponować nawet tym osobom, które mają bardzo duże wymagania. W sprzedaży dostępne są zarówno modele zaciemniane, jak i transparentne, a obok rolet gładkich pojawiają się te, które zwracają na siebie uwagę ze względu na zastosowane wzornictwo i fakturę. Rolety spodobają się też amatorom nowoczesnych deseni, nic bowiem nie stoi na przeszkodzie temu, aby na roletach pojawił się bohater ulubionego komiksu. Oczywiście, nie wszystkie rolety są takie same, mówiąc o różnicach mamy przy tym na uwadze nie tylko same tekstylia wykorzystywane w procesie ich produkcji. Możemy wybrać przecież nie tylko rolety montowane do ściany, ale i te, które umieszcza się przy suficie oraz na ramie okiennej, z wykorzystaniem specjalnych uchwytów. Ciekawym rozwiązaniem są też rolety na szelkach. Decydując się na zakup rolet rzymskich warto zwrócić uwagę także na sposób, w jaki wykończona jest tkanina. Jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu romantycznej firany, dobrym pomysłem są woale oraz te wykończenia, które przypominają klasyczne falbany. Jeśli jednak zależy nam na wnętrzu nowoczesnym, znacznie lepszym rozwiązaniem jest standardowe upięcie.

Z kolei osoby, które nie mogą rozstać się z myślą o dekoracjach konwencjonalnych, powinny pomyśleć o roletach rzymskich DUO. Charakterystyczne jest dla nich to, że posiadają nie tylko dwie warstwy tkanin, ale również dwa niezależne systemy regulacji długości, dzięki czemu mogą pełnić funkcje charakterystyczne zarówno dla zasłon, jak i dla firan. Co ważne, można je wykorzystywać nie tylko w salonach, ale również w kuchniach oraz pokojach dziecięcych, wszystkie charakteryzuje bowiem wygoda użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.