jak efektownie przymocować zasłony i firany?

Jeśli decydujemy się na montowanie firanek i zasłon w pomieszczeniach można od razu zdecydować się jakie upięcie można zastosować. Możliwości jest bardzo wiele, tak że firany będą wyglądać bardzo ładnie w oknach. Również nie każdy sposób mocowania pasuje do konkretnych firanek czy też zasłon. Możecie przeczytać nasze porady co do montowania zasłon lub firanek.

Tkaniny grube i ciężkie

Koła są najczęściej stosowaną formą mocowania, jeśli wprowadza się ciężkie tkaniny. Jest to określone jako sztancowanie. Koła wbite w materiał pozwalają na to, by umieścić tkaninę na karniszu. Będzie to gwarancją ładnego układu firan i zasłon a dodatkowo wszystko będzie trzymane w jednym miejscu. Dzięki temu można też przesuwać wszystko po karniszu bez obaw, że będzie ona zmieniać swój fason czy wygląd. Koła pasują zarówno do wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych. Tkaniny delikatne Na tkaniny lekkie i delikatne stosuje się szelki. Jest to forma niezwykle wygodna, którą łatwo można suwać po karniszu. Będzie dobrze pasować do wnętrz nowoczesnych. Troczki to również popularne rozwiązanie, jeśli chodzi o bardziej dekoracyjną formę szelek. Są one doszywane do tkaniny a potem wiąże się je na karniszu. Elementem ozdobnym może być również wiązanie takich troczków w kokardy. Taka forma mocowania firan i zasłon bardzo dobrze pasuje do wnętrz, które mają romantyczny styl. Kolejne dobre rozwiązanie to fleksy, które występują w formie małych haczyków. Umieszcza się je na prowadnicach, które są przyszyte do zasłony. Jest to atrakcyjny sposób mocowania, ponieważ praktycznie potem nie będą widoczne dla oka użytkownika. Dzięki nim można swobodnie regulować wysokość firanki i przesuwać haczyki w górę i w dół co sprawi, że można ukrywać drążki karnisza.

 

Mocowania do każdego rodzaju tkanin

Mamy także takie mocowania, które stosować można do różnych rodzajów tkanin. Przede wszystkim są to bardzo popularne żabki. Stosuje się je coraz częściej jako formę, którą stosuje się by utrzymać odpowiednio firanę. Jest to również atrakcyjne rozwiązanie co do estetyki. Często wprowadza się tunelowanie przez wprowadzenie na górze firany tunelu, który następnie będzie nawlekany na karnisz. Jeśli wprowadzi się taśmy do firan można dodatkowo oczekiwać, że tkaninę będzie się dobrze upinać i będzie ona dobrze trzymana. Jest to również forma pozwalająca na wygodne marszczenie firany i układanie na oknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.