Ciekawe pomysły na aranżację łazienki

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jakie szafki wybrać do łazienki, nie mają większych powodów do narzekania. Możliwości jest co najmniej kilka i tylko od nich zależy to, czy zdecydować się na szafki wiszące, czy też na wiszące. Tylko kupujący decydują dziś też o ich wielkości, projekcie, a nawet o stylu w jakim są one utrzymane.

Niestety, samo ich rozplanowanie i urządzenie łazienki staje się prostsze przede wszystkim wówczas, gdy można skorzystać z kilku rad. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad samym projektem łazienki, nie da się bowiem zaprzeczyć, że szafki odgrywają w nim niebagatelną rolę. Na szczęście, meble łazienkowe to dziś szereg różniących się między sobą propozycji, nie musimy więc decydować się na klasyczną szafkę z umywalką, nic nie stoi bowiem na przeszkodzie temu, abyśmy zaprojektowali nasze własne rozwiązanie. Jeśli nasza łazienka nie jest mała, a jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że posiadamy sporą ilość akcesoriów łazienkowych do schowania, dobrym pomysłem jest zakup kompletu mebli. Tu warto pomyśleć przede wszystkim o szafce umieszczanej pod umywalką, a także o szafce wiszącej oraz tak zwanym słupku, czyli wysokiej szafce stojącej. Po raz kolejny można przy tym przekonać się o tym, jak wiele jest możliwości zaprojektowania szafek. Tylko od nas zależy więc decyzja o tym, czy nie postawić na dłuższy blat pod umywalką albo nie zestawić w niesymetrycznym ułożeniu szafek wiszących. Wyposażenie łazienki powinno być funkcjonalne, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby było również atrakcyjne wizualnie i przyciągało wzrok. Szukając inspiracji warto zastanowić się, między innymi, nad klasyczną szafką wiszącą, która została umieszczona pod blatem. Warto wzbogacić też łazienkę o dość długi blat, który może stać się w ten sposób jej centrum.

Pomysł ten podoba się zwłaszcza osobom, które cenią sobie wygodę, nie można jednak nie zauważyć tego, że brak dodatkowych nóżek przyczynia się do tego, że w pomieszczeniu panuje większa lekkość. Gdy mieszkanie nie jest zbyt wysokie, dobrym pomysłem jest odejście od górnych szafek wiszących. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest układ, w którym centralne miejsce zajmuje umywalka oraz lustro, a po obu stronach znajdują się dwie szafki charakteryzujące się identyczną wielkością, a tym samym również porządkiem i harmonią.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *