Urządzamy przedpokój – jak wybrać idealną szafkę na buty?

​Przedpokój jest prawdziwą wizytówką naszego domu czy mieszkania. Z tego powodu każdy z nas powinien zadbać o ten fragment przestrzeni, zwłaszcza że utrzymanie w nim porządku wcale nie jest rzeczą prostą. Jedną z przyczyn bałaganu często są buty, którym trudno znaleźć właściwe miejsce. Właśnie z tego powodu podpowiemy Wam dzisiaj, jak wybrać szafkę na buty.

Przede wszystkim na początku warto zastanowić się, ile par butów chcemy mieć zawsze przy drzwiach. Oczywiście prawdopodobnie nie ma szans na to, że będziemy trzymać tam wszystkie nasze buty, zastanówmy się więc, ile par butów na dany sezon czy porę roku posiadają wszyscy z domowników. Warto w tym przypadku zawsze zdecydować się na kilka miejsc więcej, ponieważ dodatkowa para butów zawsze może się pojawić.

Wielkość szafki na buty

Kiedy już orientacyjnie wiemy, ile miejsca potrzebujemy na nasze buty, musimy zastanowić się, jak duża powinna być szafka. W tym jednak przypadku skupimy się nie na ilości miejsca, lecz bardziej na wysokości i głębokości jednej półki w danej szafce. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy jeden z domowników ma duży numer buta lub kobieta chce trzymać w szafce wysokie kozaki czy np. buty na koturnach. Wybierając szafkę na buty, musimy wiedzieć, czy nasze buty po prostu się w niej zmieszczą. Jeżeli szafka jest zamykana na drzwiczki, zastanówmy się, czy będą one domykać się w taki sposób, aby nie deformować obuwia w szafce. Buty powinny leżeć w niej swobodnie i nie powinny być ściśnięte. W takich wypadkach dobrze sprawdzają się szafki, które mają oddzielną przestrzeń na każdą parę butów. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że do mebli tego typu bardzo ciężko wrzucić dodatkową parę.

Jakość i wytrzymałość

Wspominaliśmy, że przedpokój jest miejscem, gdzie utrzymanie czystości jest trudne,. Nie inaczej jest z samą szafą na buty, dlatego warto skupić się na takich rozwiązaniach, które będą łatwe w czyszczeniu. W tym wypadku zwróćmy również uwagę na wentylację – jest ona konieczna. Jeżeli buty wewnątrz będą zbyt szczelnie zamknięte, to dość szybko możemy mieć problem z nieprzyjemnym zapachem dochodzącym z naszej szafki na buty.

Wróćmy jednak do wytrzymałości. Jeżeli lubimy usiąść na szafce na buty, np. podczas zakładania obuwia – jest to jak najbardziej możliwe, jednak koniecznie zdecydujmy się na szafkę z naprawdę solidnego drewna. Szafki z tworzyw sztucznych raczej się tutaj nie sprawdzą, chociaż te z kolei nie niszczą się łatwo, prosto utrzymać ich czystość i nie będą się prawdopodobnie rysować. Nie straszna będzie im również woda, co też jest zdecydowanym plusem.

Koniecznie zwróćmy uwagę na drzwiczki i ich jakość. Poza sprawdzeniem, czy ich otwieranie będzie dla nas komfortowe, koniecznie trzeba sprawdzić jakość zawiasów – w końcu szafka na buty będzie eksploatowana naprawdę intensywnie.

Dopasowanie szafki na buty do przedpokoju

Nie możemy zapomnieć, że szafka będzie integralną całością wraz z pozostałymi meblami. W takim wypadku, jeżeli mamy na to szanse, warto zakupić szafkę w zestawie z wieszakiem – to rozwiązanie sprawi, że odpadnie nam problem ich dopasowania. Sama szafka musi być też dopasowana do wielkości przedpokoju, nie może ona bowiem niemal tarasować nam przejścia do dalszej części domu czy mieszkania. Jeżeli przedpokój jest mały, również szafka nie powinna być zbyt duża. W wielu wypadkach dobrze nawet ograniczyć ilość obuwia przy drzwiach lub zdecydować się na dodatkową przestrzeń, poza szafką, na obuwie, z którego korzystamy najczęściej. Cały czas będzie to dobrze wyglądać, o ile buty zawsze będą czyste, ułożone i nie będzie to kilkanaście par.

Aranżacja przedpokoju

Przy wybieraniu szafki na buty, warto zastanowić się nad innymi dodatkami do naszego przedpokoju, jednak skupimy się tutaj tylko na tych związanych z butami. Na pewno dobrym rozwiązaniem okaże się nawet mała ławeczka lub taboret dla tych, którzy lubią wkładać buty na siedząco, jeżeli nie umożliwi nam tego sama szafka. Warto również na samym początku zaplanować miejsce na akcesoria do pielęgnacji obuwia – wiele osób podkreśla, że przedpokój i okolice szafki na buty są do tego miejscem najlepszym. Jeżeli zdecydujemy się na wysoką szafkę na buty, nie jest wykluczone, że będzie posiadała ona również szuflady na drobiazgi – to praktycznie rozwiązanie nie tylko na klucze, ale również na wspominane akcesoria do pielęgnacji naszego obuwia.

Gdzie kupić szafę na buty?

Naszym zdaniem warto poszukiwać ich w internecie – wybór jest nie tylko na tyle duży, że możemy wybrać szafkę, która idealnie będzie pasować od naszego przedpokoju, ale również ceny są znacznie bardziej atrakcyjne, niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Z naszej strony koniecznie chcemy polecić Wam sklep Otomeble.com.pl – mają oni do wyboru naprawdę wiele szafek na buty. Wszystkie, biorąc pod uwagę ich jakość, możemy zaliczyć do naprawdę atrakcyjnych cenowo. Wszystkie z nich znajdziecie pod adresem https://otomeble.pl/meble-do-przedpokoju/szafki-na-buty-do-przedpokoju.html, do odwiedzenia którego zachęcamy. Może to właśnie tutaj czeka na Was idealna szafka na buty?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *