W poszukiwaniu idealnych szafek łazienkowych

Urządzając łazienkę warto zwracać uwagę nie tylko na armaturę, choć nie da się ukryć, że ignorowanie jej znaczenia nikomu jeszcze nie wyszło na dobre. Wcale nie mniej istotne jest to, aby wybrać odpowiednie meble łazienkowe. Ich wybór w dużej mierze uzależniony jest od tego, jak dużą ilością miejsca dysponujemy, jeśli więc nie jest ona imponująca, bardzo ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się szafki pod umywalkę.

Oczywiście, nie można kwestionować znaczenia, jakie posiadają ich walory estetyczne, nie powinniśmy jednak zapominać i o tym, że szafki takie powinny być również praktyczne, a tym samym, w cenie są rozwiązania pojemne. Kluczem do sukcesu jest oczywiście właściwe rozplanowanie tak wyposażenia, jak i mebli do łazienki, okolice umywalki zaś już od dawna dają się poznać jako idealne miejsce na schowki. Sam wybór umywalek powinien usatysfakcjonować nawet osoby najbardziej wymagające, mamy bowiem do czynienia zarówno z rozwiązaniami montowanymi do ściany, jak i nablatowymi. Dzięki temu w niewielkim pomieszczeniu możemy pozwolić sobie na komfort rezygnacji z postumentu, co umożliwia jeszcze lepsze wykorzystanie tej przestrzeni, która znajduje się pod umywalką. Jeśli wymiary łazienki nie imponują, a nam zależy na funkcjonalności tego pomieszczenia, powinniśmy pomyśleć o umywalce mocowanej do ściany kupowanej w komplecie z szafką, tylko od nas zależy bowiem to, czy będzie to szafka wisząca, czy też stojąca, a dodatkowo zyskamy gwarancję, że nie będzie ona wystawać poza krawędzie umywalki. Umywalka stawiana na blat ma szereg niemożliwych do przecenienia zalet, pozwala bowiem na uzyskanie dodatkowej powierzchni niezbędnej do stawiania kosmetyków i innych przyborów toaletowych. Niestety, doświadczenie podpowiada, że mamy w tym przypadku do czynienia z rozwiązaniem, które sprawdza się raczej w odniesieniu do większych łazienek. Innym pomysłem są dostępne na rynku szafki łazienkowe odpowiadające różnym typom umywalek. Tu na szczególne zainteresowanie zasługują rozwiązania zaopatrzone w szufladę, charakteryzuje je bowiem to, że są wyjątkowo praktyczne. Cała zawartość jest w ich przypadku doskonale widoczna z góry, nie bez znaczenia jest zaś i to, że nie trzeba wcale przesadnie się schylać chcąc sięgnąć po kosmetyki. Jeśli decydujemy się na meble łazienkowe, zawsze powinniśmy też upewnić się, czy wykonano je z materiałów, dla których charakterystyczna jest odporność na wilgoć. Mile widziane jest również solidne wykończenie powierzchni. Urządzając łazienkę warto też zapoznać się dokładnie z ich wymiarami, pomoże nam to bowiem w lepszym rozplanowaniu układu mebli. Kolejny dylemat, z którym musimy się mierzyć, wiąże się z koniecznością odpowiedzi na pytanie o to, czy lepiej zdecydować się na szafki wiszące, czy też na ich stojące odpowiedniki. Jedną z największych zalet szafek stojących jest to, że są one wyjątkowo pojemne, należy liczyć się jednak z tym, że są one skazane na niemal nieustanny kontakt z wodą. Jeśli zatem zależy nam na trwałości tego rodzaju rozwiązań, wybierając szafki umywalkowe w pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się tymi, które stoją na gumowych nóżkach.

Gdy mamy do czynienia z szafkami wiszącymi, ten problem w naturalny sposób jest wyeliminowany, okazuje się przy tym, że meble tego rodzaju można też z większą łatwością dopasować do niewielkiej łazienki. Zawsze warto jednak zastanowić się, jaka wysokość będzie najbardziej odpowiednia z punktu widzenia domowników. Gdy instalujemy rozwiązania tego typu pamiętajmy, że tylna ściana szafki powinna być odsunięta od ściany, co zapewni lepszą cyrkulację powietrza.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *