Schowki w łazience, czyli jak dbać o ład i porządek

Gdy zaglądamy do współczesnych łazienek, nie możemy oprzeć się wrażeniu, że są one w wyjątkowy sposób uporządkowane. Już same meble łazienkowe przyciągają zresztą uwagę, sprawiają bowiem wrażenie wcale nie gorszych niż te, które kupujemy w sytuacji, w której zależy nam na posiadaniu pokoju umeblowanego w atrakcyjny sposób.

Same akcesoria łazienkowe coraz częściej są zresztą schowane, a gdy brak nam miejsca na kolejne meble do łazienki, z chęcią wykorzystujemy różnego rodzaju wnęki. Nie myślimy już o tym, że wszystkie nasze kosmetyki mogą stać na jednej półce, sama aranżacja łazienki stawia bowiem nacisk na dekorację. Możemy eksponować perfumy, na pewno jednak nie będziemy demonstrować otoczeniu stosowanego przez nas kremu do stóp! Zaangażowanie, z jakim podchodzi się do kwestii związanych z umeblowaniem łazienki, można dziś zresztą porównać do tego, które charakteryzuje nas, gdy zastanawiamy się nad wyborem mebli pokojowych. Nie ograniczamy się już zatem do znajdowania odpowiedniej ceramiki oraz wyszukiwania armatury łazienkowej stojącej na odpowiednim poziomie. Owszem, doceniamy znaczenie urządzeń kąpielowo-sanitarnych, często jednak zwracamy uwagę na to, że same w sobie nie mogą być one uznane za wystarczające. Dzieje się tak już choćby ze względów praktycznych, wydaje się jednak, że względy estetyczne mają wcale nie mniejsze znaczenie. Nasze plany warunkuje zresztą nie tylko budżet, ale i wnętrze łazienki, możemy więc zdecydować się nie tylko na niewielkie szafki, które trafiają pod umywalkę, ale także na szafki wiszące. Mile widziana jest też większa zabudowa do łazienki taka, jak choćby meble łazienkowe wolno stojące mieszczące wszystko to, co wymaga ukrycia. Na widoku jest zatem tylko to, co niezbędne oraz to, co jest atrakcyjne wizualnie. Dzieje się tak już choćby dlatego, że wystawa przypominająca tą, którą znamy z drogerii, sprawia wrażenie chaosu panującego w pomieszczeniu. Nie każdy uważa, że jest to atut, nawet wybierając otwarty regał łazienkowy dobrze jest więc zastanowić się nad tym, czy nie zdecydować się na zbiorcze opakowania na kosmetyki, przybory toaletowe oraz środki czystości.

Nic nie stoi przecież na przeszkodzie temu, aby w łazience pojawiły się koszyki, słoje i plastikowe pojemniki, które będą idealnie realizowały tego rodzaju zadanie. Tego rodzaju aranżacja łazienki ma zresztą wiele plusów, jest bowiem nie tylko uporządkowana, ale także miła dla oka. W zadbanej łazience warto też pomyśleć o ręcznikach, które powinny być zwinięte w rulony albo ułożone w schludne stosiki. Dobrym schowkiem może okazać się również szafa mająca ten plus, że łatwo można się do niej dostać chcąc znaleźć niezbędne nam rozwiązanie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *