Jak najlepiej urządzić pokój dla dziecka?

Każdy rodzic na pewno nie raz zastanawia się, jak najlepiej urządzić pokój swojej pociechy. Jakie są niezbędne rzeczy w pokoju dziecka? Czy dziecko naprawdę potrzebuje aż tak wiele? W dzisiejszym świecie bardzo często popadamy w przesadę, dlatego warto zastanowić się, czy przypadkiem dekorowanie pokoju dla naszego malucha, nie jest większą zabawą dla nas. Specjalnie dla was napisaliśmy krótki poradnik o tym, jak rozsądnie urządzić pokój dla najmłodszych.

Po pierwsze, łóżeczko

Niewątpliwie najważniejszym meblem w pokoju dziecięcym jest odpowiednio dopasowane łóżeczko lub kołyska. Wybieramy je oczywiście mając na uwadze wiek naszego dziecka oraz jego indywidualne preferencje. Im nasza pociecha młodsza, tym lepiej pomyśleć o zabudowanymi regulowanym łóżeczku. W wielu meblowych sklepach można się skonsultować z fizjoterapeutą na temat miękkości/twardości materaca. W łóżeczku nasze dziecko powinno czuć się bezpiecznie i przytulnie – dlatego zwróćmy uwagę także na poduszki i pościel. Jeśli dziecko ma problemy z zaśnięciem, zbadajmy wszystkie ewentualne przyczyny, zaczynając właśnie od dobrze dobranego łóżka. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele regulowanych modeli, które posłużą nam na lata, inwestujmy więc w jakość.

Po drugie, przestrzeń do zabawy

Wiadomo, że dzieci potrafią bawić się dosłownie wszędzie i wszystkim, co nie przeszkadza w oddzieleniu choćby najmniejszej przestrzeni do zabawy. Wcale nie oznacza to, że nasze pociechy potrzebują dużo zabawek! Pomysłowy rodzic zainteresuje dziecko najprostszym przedmiotem. W zależności od wielkości pokoju, możemy zdecydować się np. na niewielki stolik, na którym dziecko będzie mogło rysować albo lepić zwierzaki z plasteliny. Można pomyśleć także o fantazyjnym kuferku na zabawki albo drewnianym domku dla lalek, który dziecko będzie mogło urządzać według własnego gustu. Do popularnych wyborów należy także np. wykładzina z namalowanymi ulicami, po której można jeździć zabawkowym samochodem.

Po trzecie, komoda

Mówi się, że o wiele lepiej od szafy sprawdza się komoda. W komodzie zmieścimy o wiele więcej ubrań, co więcej, dziecku trudniej będzie ją otworzyć. To dobre rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Dodatkowym plusem komody jest to, że łatwo ją ozdobić i można do niej przypiąć dodatkowe elementy, np. tablicę do pisania.

Po czwarte, oświetlenie

Wszyscy wiemy, jak dzieci boją się potworów spod łóżka. Dlatego zawczasu lepiej pomyśleć o przytulnym oświetleniu. Obecnie znajdziemy bardzo wiele ciekawych i przyjaznych lampek nocnych, np. w kształcie ulubionej bajkowej postaci.

O Agnetha Home:

Interesuje Cię wyposażenie wnętrz lub masz w planach urządzić własny dom lub mieszkanie? U nas znajdziesz ogrom inspiracji! Wyposażenie oraz oświetlenie kuchni i wyposażenie oraz urządzenie pokoju dla dziecka - to nasze specjalności! 

Kontakt

ul. Robotnicza 15/67, 20-366 Lublin

614-803-468

kontakt@agnethahome.pl

Galeria